Barcelona se bez Messija provukla na penale i prošla u finale superkupa

0
4

NAKON velike drame, Barcelona je prošla  u finale španjolskog superkupa. Na penale je izbacila Real Sociedad. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a nakon penala 4:3.

Barcelona je stigla u vodstvo u 39. minuti. Braithwaite je proigrao Griezmanna koji je preciznim centaršutom pronašao De Jonga, a nizozemski veznjak glavom zabio pored nemoćnog golmana. Sociedad je napadao Barcelonu u tranziciji i to mu se isplatilo u 51. minuti. Strijelac De Jong našao se u ulozi tragičara kada je jednu bezopasnu loptu odbio rukom i poklonio penal koji je Oyarzabal mirno realizirao.

Promjene rezultata nije bilo do kraja regularnog dijela pa i produžetaka te se prišlo izvođenju penala. Sociedad je promašio prva tri udarca. Neprecizni su bili Jon, Oyarzabal i Willian Jose. Za Barcu je u isto vrijeme promašio De Jong, dok su zabili Dembele i Pjanić. Situacija se zakomplicirala kada su za Sociedad zabili Merino i Januzaj, a Griezmann šutnuo loptu preko gola pet metara. Ipak, u posljednjem udarcu precizan je bio mladi Riqui Puig.

Radi se o igraču kojeg je Koeman proglasio krticom preko koje cure informacije i pokušava ga otjerati iz kluba bez prave šanse, a sada mu je donio priliku za osvojiti prvi trofej u Barceloni. Katalonski klub igrao je bez Messija koji zbog opreza ne želi pogoršati ozljedu bedrenog mišića.

U finalu će španjolski viceprvak igrati protiv boljeg iz dvoboja između Real Madrida i Athletic Bilbaa.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?