LIVERPOOL – LEICESTER 3:0 Desetkovani Liverpool razbio Leicester u derbiju za vrh

0
1
LIVERPOOL - LEICESTER 3:0 Senzacionalni Liverpool uništio očajni Leicester

LIVERPOOL je u derbiju devetog kola Premiershipa na Anfieldu pobijedio Leicester s 3:0 i izjednačio se s Tottenhamom na vrhu Premiershipa. Obje momčadi sad imaju po 20 bodova. Za Redse su zabijali Evans autogolom u 21. minuti, Jota u 41. te Firmino u 87.

Premda oslabljen, bez nekoliko udarnih igrača, Redsi su totalno nadigrali ove sezone odlične Lisice i pravo je čudo da rezultat po momčad Brendana Rodgersa nije puno porazniji. Igrači Liverpoola su se pošteno napromašivali, Schmeichel je branio čuda, Firmino je čak dva puta pogodio vratnicu, a Sadio Mane jednom je gađao okvir gola. Momčad Jurgena Kloppa od prve do posljednje minute u potpunosti je nadigrala ekipu Brendana Rodgersa i pokazala je najbolju partiju sezone onda kad se to od nje najmanje očekivalo.

Jurgen Klopp je bio u velikim problemima uoči derbija. Nedostajalo mu je praktički pola momčadi, a posebno je na udaru bio zadnji red ekipe.  Virgila van Dijka na terenu nećemo vidjeti možda do kraja sezone, Salah se zarazio koronavirusom tijekom reprezentativne akcije u Egiptu, Alexander-Arnold je ozlijedio list noge, a koljeno je stradalo Gomezu.

Ipak, premda je sigurno strahovao uoči susreta, Klopp je fantastično spremio momčad od onih koji su mu bili na dispoziciji. Redsi su od samog početka jurišali prema vratima Kaspera Schmeichela, koji je svoju momčad u ovih 90 minuta spasio prave blamaže. Kad zbrojimo što se sve događalo na ovoj utakmici, Liverpool je mogao slaviti i s 10:0.

Naby Keïta, Sadio Mane i Diago Jota su od prvog sučeva zvižduka mrcvarili zadnji red Lisica, radili su s njima što su htjeli, a s lijeve strane poslovično sjajni Robertson stalno je slao svoje ubitačne projektile pred vrata danskog golmana. Leicester se takvoj igri Liverpoola jednostavno nije mogao suprotstaviti.

U prvih 20 minuta Liverpool je pokazao da će se igrati onako kako su oni zamislili. U tom periodu nekih velikih šansi i nije bilo, osim jednog zanimljivog udarca Jonesa kojeg je obranio Schmeichel, ali inicijativa je bila u nogama igrača u crvenim dresovima. U 21. minuti je Liverpool napokon poveo. Nakon kornera Jonny Evans je zabio autogol krasno zakucavši lotu u vlastitu mrežu.

LIVERPOOL – LEICESTER 3:0

Tijek utakmice:

KRAJ

87′ GOOOOL! Roberto Firmino je zabio za 3:0 glavom nakon ubačaja Milnera

83′ Sad je Mane pobjegao Fofani, tukao je dobri, ali Schmeichel brani i to

77′ Nevjerojatno što je sad promašio Liverpool. Firmino je izašao sam pred danskog golmana, pogodio je vratnicu, u nastavku je tukao Mane, lopta se odbila od golmana Leicestera i opet je pogodila vratnicu

72′ Diogo Jota je uletio u kazneni prostor Leicestera, sudario se s Fofanom i pao. Naravno, od penala nije bilo ništa

62′ Odlična šansa za Leicester. Maddison je lukavo ubacio iz prekida, nakon gužve Alisson je blokirao ispred vardyja, a Tielemansu lopta bježi u gol aut

58′ Kako sjajno igra Liverpool. Jota se driblingom izborio za šut i s dsetak metara tukao u prvi lut. Schmeichel mu brani, a iz odbijene lopte s dva metra Firmino pogađa vratnicu

55′ Kakva šansa za 3:0 i da Liverpool totalne dotuče Lisice. Mane je izbjegao zaleđe, izašao je sam pred Schmeichela, odlično puca, ali Danac sjajno brani. Lopta je padala u mrežu, a ispred natrčalog Jote Fuchs je odlično očistio glavom sa same crte

48′ Odlična utakmica na Anfieldu. Maddison sjajno za Barnesa, ovaj bježi Matipu, ali njegov udarac iskosa ide u ruke Alissona

47′ Liverpool nastavlja tamo gdje je stao nakon prvih 45 minuta. Sjajna dijagonala Matipa za Robertsona, oštar ubačaj na drugu vratnicu, ali ovaj put Jota puca preko vrata

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvih 45 minuta

41′ GOOOOOOL! Liverpool ima 2:0. Robertson je savršeno ubacio u pet metara, a sjajni Diogo Jota preciznim udarcem glavom zabija za 2:0. Portugalac je prvi igrač u povijesti kluba koji je zabio u četiri domaće utakmice u nizu

36′ Korner za Leicester. Vardy je izbjegao zaleđe, Vardy je bio malo iskosa sam pred Alissonom, ali Fabinho je u zadnji čas očistio

32′ Liverpool igra sjajno. Keita je posebno impresivan. Sad je krasno izbacio Manea na lijevoj strani, Senegalac je sam krenuo na Evansa koji ga je morao rušiti za skraćeni korner. Milner je ubacio na drugu vratnicu, Matip je prebacio na drugu vratnicu, a Firmino nije uspio zabiti za 2:0

27′ Novi korner i nova opasnost pred vratima Schmeichela. Tukao je Matip pokraj gola

23′ Umalo izjednačenje. Sve je na centru počelo od Fofane, koji je prošao kroz tri igrača i odigrao za Barnesa. Ovaj odigrava dupli pas s Vardyjem, a onda šutira s idealne pozcije s desetak metara pokraj vrata

21′ GOOOOOOOL! Liverpool vodi. Nakon kornera Jonny Evans je nespretno reagireao i glavom je sam u svoja vrata zakucao loptu

20′ Premda oslabljen, Liverpool zasad gospodari travnjakom Anfielda. Redsi imaju posjed i igra se onako kako oni žele

18′ Pokušaj Robertsona iz voleja s 16 metara, ali loše je to bilo. Škot je tukao daleko od vrata

13′ Fantastičan šut Jote s 16, 17 metara Jote, ali Schmeichel sjajno brani

10′ Prva prava šansa za Redse. Nakon lijepe akcije Keita je dodao na desnu stranu za Jonesa čiji dodar šut malo iskosa s desetak metara brani Schmeichel

3′ Opet Liverpool napada. Mane je probao lukavim pasom probao probiti obranu Lisica, tražio je Jotu, ali Evans spašava

2′ Prva šansa za Redse. Jota je probio desnu stranu, dodao za Manea, a Senegalac je produžio za Keitu čiji šut od bloka odlazi u korner. nakon ubačaja iz kuta Milnera Mane je tukao glavom pokraj vrata

1′ Počela je utakmica

Sastavi:

Liverpool: Alisson; Milner, Fabinho, Matip, Robertson; Wijnaldum, Keita, Jones; Jota, Mané, Firmino

Klupa: Adrian, Minamino, Tsimikas, Origi, Phillips, Clarkson, N. Williams

Leicester: Schmeichel; Albrighton, Fofana, Evans; Fuchs, Justin, Mendy, Tielemans; Barnes, Maddison, Vardy

Klupa: Ward, Morgan, Thomas, Choudhury, Under, Iheanacho

Jurgen Klopp je u velikim problemima uoči derbija. Nedostaje mu praktički pola momčadi. Virgila van Dijka na terenu nećemo vidjeti možda do kraja sezone, Salah se zarazio koronavirusom tijekom reprezentativne akcije u Egiptu, Alexander-Arnold je ozlijedio list noge, a koljeno je stradalo Gomezu.

S druge strane, Brandan Rodgers će imati poseban motiv protiv bivšeg kluba, a sjajni James Vardy je posebno inspiriran protiv Redsa. U 11 utakmica zabio im je sedam golova.