UŽIVO UNITED – WBA 1:0 Bilića vratar spašava od katastrofe

0
5
UŽIVO UNITED - WBA 0:0 Nevjerojatne obrane Bilićevog golmana

OD 21 sat na Old Traffordu utakmicu 9. kola Premiershipa igraju Manchester United i WBA Slavena Bilića. Igra se drugo poluvrijeme. United vodi 1:0 golom Robinsona iz penala.

MANCHESTER UNITED – WBA 1:0

Tijek utakmice:

80′ Bilić vadi Ivanovića i uvodi Krovinovića. Na drgoj strani izlazi Rashford, a ulazi Van de Beek

75′ Sad je udarac Freda s 18 metara pogodio u blok

70′ Opet strašni Johnstone brani. Ovaj puta udarac s desetak metara Maguireu nakon ubačaja iz kuta

66′ Što je sad opet obranio Johnstone. Lopta je stigla do Rashforda, ovaj je lažnjekom slomio čuvara i pucao s šest metara, ali vratar WBA čudesno brani

64′ Kakva sreća za United. Fantastičan udarac Robinsona je pogodio gredu. De Gea je tu bio nemoćan

58′ GOOOOL! Bruno Fernandes je iz ponovljenog penala zabio. Johnstone mu je obranio prvi pokušaj, ali se bacio prerano i sudac je ponovio udarac. U ponovljenom pokušaju Portugalac je siguran

52′ Penal za United. Mata je pogodio Furlonga u ruku. Sudac je svirao penal. Igrači WBA se bune jer smatraju da je Martial u začetku akcije napravio faul

47′ Biliću je VAR poništio penal. Bruno Fernandes je srušio Gallaghera, a sudac David Coote je pokazao na bijelu točku. Ipak, oglasio se VAR i sudac je poništio svoju odluku. Jako, jako dvojbena odluka

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Kraj prvih 45 minuta

41′ Nakon kornera WBA Bartley je bio najviši, ali je glavom tukao preko gola

35′ Krasna minijatura Martiala. zagradio se, predriblao je nekoliko igrača, ali mu je udarac s 16 metara završio u bloku

28′ United je znatno bolji, ali gola još nema

21′ Prva lijepa šansa za WBA. Karlan Ahearne-Grant je odlično primio loptu, tukao je s 15 metara, ali De Gea brani

16′ Nevjerojatno je što je sad promašio Martial, odnosno, što mu je obranio Johnstone. Lijepa lopta s desne strane u pet metara WBA, Martial je bio sam, ali vratar mu čudesno brani

15′ Vezni red Uniteda lijepo kombinira na 30-ak metara od vrata WBA, ali nema završnog pasa

13′ Anthony Martial  je poslao loptu u 16 metara WBA, ali je obrana izbacila

8′ Marcus Rashford je poslao lijep pas u šesnaesterac, gdje je bio Juan Manuel Mata, ali ovaj ipak nije uspio doći do lopte.

3′ Prva velika šansa za United. Ubacio je Bruno Fernandes, Martial je tukao glavom, a Johnstone je sjajno obranio

1′ Počela je utakmica

Sastavi:

Man Utd: De Gea, Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Alex Telles, Matic, Fred, Mata, Bruno Fernandes, Rashford, Martial

West Brom: Johnstone, Furlong, Ajayi, Bartley, Ivanovic, Townsend, Matheus Pereira, Sawyers, Gallagher, Diangana, Ahearne-Grant

Obje momčadi užasno su ušle u sezonu. United je nakon sedam odigranih utakmica tek 14. sa svega 10 bodova, dok je West Bromwich Albion u prvih je osam kola engleskog prvenstva ostvario tri remija i pet poraza, bez pobjede i u zoni je ispadanja.

Engleski mediji bivšeg hrvatskog izbornika vide kao najvećeg kandidata za otkaz nakon ovog kola. United ove sezone još nije slavio na svom travnjaku i Crveni vragovi će napraviti sve da crni niz dođe kraju. U slučaju kiksa protiv slabašnog WBA, treneru Uniteda Ole Gunnaru Solskjaeru ozbiljno se ljulja pozicija na klupi.

”’To je Manchester United, oni su sjajna momčad koja traži prvu pobjedu na svom terenu”’, rekao je u najavi utakmice Bilić.

U momčadi WBA Filip Krovinović je na klupi.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?